> Obavijesti za članove

DALJINSKA REGATA U ZAGREBU
Dvije pobjede veslača Jadrana

9. studenoga 2013. Piše: Petar Milin |

Dvije pobjede ostvarili su veslači Jadrana na kontrolnoj daljinskoj regati održanoj na Jarunu u Zagrebu. Dvojac bez kormilara juniora Josip Banović i Filip Pedić te Luka Baričević u samcu seniora do 23 godine ostvarili su najbrža vremena na dionici od 8000 metara.

Bila je to prva provjera inicijalnog stanja veslača u svim kategorijama u pripremama za sljedeću sezonu. U kategoriji seniora do 23 godine Luka Baričević pobijedio je s nešto više od dvije sekunde prednosti ispred veslača Vukovara Mate Brandta te tako uzvratio za poraz na nedavnom Hrvatskom veslačkom prvenstvu gdje je nesretno izgubio naslov prvaka Hrvatske. Treće mjesto osvojio je još jedan veslač Jadrana Mile Čakarun s zaostatkom od nešto manje od 4 sekunde za pobjednikom. Treći samac veslao je Mate Ledenko koji je zauzeo deveto mjesto s zaostatkom od dvije minute i deset sekundi za pobjednikom.

Kod dvojaca bez kormilara juniora ugodno su iznenadili Josip Banović i Filip Pedić osvojivši uvjerljivo prvo mjesto s minutom prednosti ispred drugoplasirane posade Trešnjevke.

Kod samaca seniora A opet je najbrži bio Damir Martin s novim rekordom daljinske regate na Jarunu.