OSMERCI NA SAVI
Veterani Jadrana nastupili u Zagrebu

5. studenog 2016. Piše: Petar Milin | Foto: Antonio Buča

Druga regata "Osmerci na Savi", koja je ujedno i prva regata "Capital Cup-a" za 2017. u seriji regata koje se održavaju u Beču, Budimpešti i Bratislavi, održala se u Zagrebu u subotu 5. studenoga.

Kao i protekle godine, na utrci su nastupili veterani Jadrana, koji su nastupili u kategoriji veterana B i zauzeli drugo mjesto iza kombinirane posade Mladosti, Iktusa i Nove. Protekle godine na istoj regati osmerac veterana osvojio je prvo mjesto.

Veslalo se uzvodno od mosta kraj Toplane do željezničkog mosta, popularno nazvanog Hendrixov most, u duljini od 4km. Posade su startale u razmaku od 20 sekundi, jedna za drugom. Izazov veslanja uzvodno po rijeci Savi je popriličan, a i dosta naporan u dvadesetak minuta, koliko utrka traje. Svaki izlazak van manjeg otpora rijeke kažnjava se velikim padom brzine osmerca.

Osmerac Jadrana su veslali Branimir Vujević, Branko Begović, Petar Milin, Josip Stojčević, Tomislav Petrić, Marko Dragičević, Bojan Malić, Joško Matulić i kormilar Martin Jurlina.

Na regati su u posadi seniorskog osmerca Mladosti nastupili i olimpjski pobjednici iz Rio de Janeira braća Martin i Valent Sinković i osvojili prvo mjesto.